Ātruma slāpētāji (guļošie policisti)

Rāda 1-8 no 8 produktiem
Rāda 1-8 no 8 produktiem

Ātruma slāpētāji (tā dēvētie “guļošie policisti” jeb ātrumvaļņi) ir speciāli veidoti pacēlumi virs brauktuves, kas paredzēti transportlīdzekļu ātruma samazināšanai. Tas ir būtisks drošības elements noteiktās teritorijās, kur pārvietojas transports. Īpaši aktuāli ātruma slāpētāji ir pie izglītības iestādēm un dzīvojamos rajonos – uz ielām, daudzstāvu ēku pagalmos, kur notiek aktīva iedzīvotāju kustība. Pasaulē ātruma slāpētājus pirmo reizi izmantoja pagājušā gadsimta 20.-tajos gados ASV, kad strauji palielinājās motorizēto pārvietošanās līdzekļu skaits.

Ātruma slāpētāju darbības princips ir vienkāršs – ja auto šo valni šķērso lielā ātrumā, automašīnas balstiekārta saņem spēcīgu triecienu, kas rada risku tālākiem bojājumiem. Lai pasargātu savu auto, tā vadītājs spiests samazināt braukšanas ātrumu pirms “guļošā policista” šķērsošanas.

Mūsu priekšrocības:

 • teicamas kvalitātes ātruma slāpētāji no gumijas vai PVC materiāla no Eiropas vadošajiem ražotājiem;
 • elastīga cenu politika;
 • ātruma slāpētāji pieejami gan uz vietas, gan mūsu internetveikalā;
 • profesionāls klientu atbalsts, tai skaitā konsultācijas – gan klātienē, gan tiešsaistē;
 • sadarbība ar sertificētiem montāžas speciālistiem;
 • atsaucīga un uz klientu orientēta darbinieku komanda.

Ātruma slāpētāju izvēles kritēriji:

 • Materiāls – lai arī daudzviet ātruma slāpētāji tiek veidoti no asfalta vienlaikus ar brauktuves remontu, arvien biežāk tiek uzstādīti gumijas vai PVC materiāla ātruma slāpētāji. Šo materiālu būtiskākā priekšrocība – gumijas vai PVC ātruma slāpētāji ir ērti pielāgojami konkrētai brauktuvei, tiem ir viegls svars un ātra, vienkārša montāža.
 • Konstrukcija – gumijas un PVC ātruma slāpētāji sastāv no atsevišķām, savstarpēji sastiprināmām daļām - viena vai vairākiem vidējiem elementiem un diviem gala elementiem. Slāpētāju virsmu veido rievas, virsmu vēlams papildināt ar atstarojošām uzlīmēm.
 • Izmērs – slāpētāja garums atkarīgs no brauktuves platuma un to kombinē, savienojot atsevišķās slāpētāja daļas nepieciešamajā garumā. Slāpētāja platums vidus daļā lielākoties ir 500mm, gala elementa vietā 250mm. Augstums atkarīgs no paredzētās izmantošanas vietas - piedāvājumā ir trīs augstumi: 30mm, 50mm un 70mm. Prakse liecina, ka šādi platuma un augstuma parametri nerada diskomfortu autovadītājam, pasažieriem un nebojā automašīnas balstiekārtu.
 • Krāsa – ātruma slāpētāji lielākoties pieejami kombinācijā melns ar dzeltenu, kas ir vislabāk saskatāma no attāluma. Labākai aizsargvaļņa redzamībai ieteicams izmantot atstarojošas uzlīmes.
 • Montāžas elementi – gumijas vai PVC materiāla ātruma slāpētāji tiek stiprināti pie asfalta virsmas ar betonam vai asfaltam paredzētām montāžas skrūvēm. Skrūvju drošības palielināšanai izmanto speciālu montāžas līmi.

Būtiski – ātruma slāpētāju montāža jāveic profesionāliem speciālistiem, jo, uzstādīšanas laikā jārēķinās ar brauktuves seguma nelīdzenumiem un defektiem. Nepareizas uzstādīšanas gadījumā var tikt radīti bojājumi gan slāpētājam, gan to šķērsojošajam auto.

Aicinām izvēlēties un iegādāties ātruma slāpētājus mūsu internetveikalā! Gaidīsim arī ciemos Klijānu ielā 8, Rīgā!

Neatradāt, ko meklējāt? Droši dodiet ziņu un mēs Jums palīdzēsim atrast meklēto!
Sazināties ar mums